#17

Усім доброго дня. Продублюю на форумі свій відгук про FIRDACMICRO, який я залишив у одному аудіо-чаті, бо девайс дійсно вийшов видатний.

Ну шо, хлопці! Здається я готовий висловити свій попередній (бо далі безумовно буде) відгук про FIRDACMICRO, бо саме зараз слухаю його і кайфую НЕЙМОВІРНО!
Почну з того, що порівнював я його з моїм доволі скромним, але від того не менш цікавим ЦАПом - Starting Point на TDA1543, яка працює у NOS режимі. Цей ЦАП випадково опинився у мене у системі і так мені зайшов його звук, що міняти його на щось не виникало думки більше року. Аж тут Костя розбудив мій інтерес, своїм постом про новий ЦАП від Назара, який до того ж коштує трохи меньше ніж поважна аудиофільска розетка. Подумавши десь 0.3 секунди, я пішов робити замовлення і десь місяць потому очікуваний ЦАП опинився у мене в руках.
Щоб відгук був не дуже солодкий, почну з умовно негативних моментів, які я відмітив про себе, у розсудах про FIRDACMICRO. Чому умовно? Тому, що жоден з цих моментів не вплинув на мою думку, щодо звучання цього пристрою і пишу я їх суто для того, щоб у вас не склалося думки наче я занадто завзято викупав ЦАПчик у меду.
Момент перший: не можу не відмітити незручність комутації ЦАПу, яка скоріш за все проявить себе у будь-якій системі. Справа у тому, що кабель живлення та цифровий ЮСБ кабель треба під'єднувати до ЦАПу з однієї сторони, у той час як аналогові виходи знаходяться з іншої. Тобто органічно вивести усі комунікаційні провода "за спину" ЦАПу не вийде, що може декому сильно не сподобатися.
2. Не знаю чи то пов'язано з тим, що сьогодні Тайдал проапгрейдився до 24/192, чи то з особливостями устрою мого цифрового транспорту, чи то все ж таки "провина" FIRDACMICRO, але перемикання між треками альбому в мене займає реально дофіга часу - десь секунд 20, а то й більше. Таке враження, що програю якийсь велетенський файл, якому потрібно кожен раз довго та нудно пролізати у кеш аж доти, поки не з'явиться можливість його слухати.
Все! Негативу далі не буде) Погнали знайомитись зі звуком!
Після першого включення FIRDACMICRO, була швидка фаза непорозуміння, яка так само швидко закінчилась, після того як я згадав слова Назара, з його власного опису можливостей ЦАПу - "Грає без вау-ефекту" (не дослівно, але контекст вірний). Слухаючи далі у голову стали приходити слідуючи асоціації: грає дуже рівно, може навіть занадто рівно, у міру детально і при цьому без жодних дратуючих факторів (по типу сибілянтів чи скривлень), але якось не вистачає емоцій, наче все на місті і на вельме непоганому рівні...але ж не захоплює!
Вирішив порівняти зі своїм TDA1543. У FIRDACMICRO більше інформації у ВЧ регістрі, краща роздільна спроможність, кількісно меньше НЧ, але вони більш якісні, помітно меньше скривлень. Але при цьому у TDA1543 є емоції! Жіночій вокал звучить звабливої, пристрасно і викликає відгук у серці, у той час як FIRDAC подає музику у більш аналітичному напрямку.
Вирішив, що треба слухати далі, бо явно доведеться трохи звикнути та адаптуватись до незвичного для мене звучання системи. Тут треба відмітити, що усі ці висновки були зроблені під час прослуховування системи вдень, коли поряд були дружина з дитиною і нормально сконцентруватися на музиці у таких умовах звісно що не дуже виходило. Але настав вечір, Малий та Кохана піднялись на другий поверх, щоб вкладатися спати, а я залишився на одинці, в очікуванні можливості зробити другий захід з FIRDAC'ом.
Почавши прослуховування нічого принципово не змінилось. Слухати віртуозні гітарні паси Аль Ді Меоли було доволі скучно і я вирішив переключитись на жіночій вокал. Тут знову ж зауважу, що я впринципі звик слухати музику трохи тихіше, ніж верхній рівень комфортної гучності. Але так вийшло, що альбом Аль Ді Меоли був написаний доволі тихо і коли я перкмкнувся на наступний альбом з вокалом - гучність стала помітно вище, після чого я відразу захотів встати та зробити тихіше...але цього так і не сталось, бо наступні пів години я просто сидів та намагався трохи вгамувати свої емоції, слухаючи такий вже знайомий мені альбом так - як ніколи ще не доводилося!
В англійському аудиофільскому слензі є такий термін як "big sound". Переклад всім зрозумілий, але я ніколи не чув, щоб у нас цей термін застосовували, описуючи звук. "Крупні образи" чув, а ось "Великий звук" якось ні. Так от, сталося так, що випадково почавши слухати FIRDACMICRO, на гучності яка була трохи вище звичної для мене, я немов розвіяв чари, розірвавши "ланцюги", якими той був скований, бо у з перших слів пісні я буквально усім своїм тілом відчув "ВЕЛИКИЙ ЗВУК"!
Голос співачки немов співав переді мною не з звичної "точки", розміром з умовну тарілку для основного блюда, а натомість зайняв увесь проміжок між полом та стелею! Великий, об'ємний, масштабний та вражаючий звук, з повною відсутністю подразнюючих факторів, заповнив мою кімнату та ввів мене в ступор! Зрозумійте мене вірно - не те, що гучність була якась величезна і те, що я відчув було зумовлено звуковим тиском надриваючихся колонок! Абсолютно ні! Натомість звук отримав масштаб, який я досі не чув! Немов мої полочники виросли до розмірів 6ти полосних АС, зайнявши увесь простір між полом та стелею і обдаючи мене хвилею ВЕЛИКОГО ЗВУКУ! Щось подібне я чув, коли цього року відвідав Hi-Fi шоу у Брістолі, але тоді майже кожне таке звучання АС, супроводжували сильні викривлення, зумовлені не підходящим приміщенням для сетапів такого гатунку. Деколи викривлення були такі сильні, що неможливо було слухати взагалі (згадую рупори у малій кімнаті). Але мій ВЕЛИКИЙ ЗВУК був чистий та вільний від подразнень! Співачка зривалась на високих нотах, але я не чув жодного натяку на дисторсію - тільки природне підхрипуваня голосових зв'язок! Це була просто фантастика!
І ось хвилин через 30 я все ж таки знайшов в собі силу поставити альбом на паузу та написати цей відгук, поки не згаслі емоції.
Я неймовірно радий, що став власником справжнього витвору мистецтва, без перебільшення неймовірно талановитого аудіо інженера, який не зважаючи на тяжкі часи знайшов час та натхнення для реалізації ідеї з побудову цікавого аудіо концепту! FIRDACMICRO - це ЦАП який купивши, не має сенсу продавати навіть якщо буремний шлях аудиофілії знову виведе на зустріч новим пошукам "кращого" або просто чогось нового, бо в мене є відчуття, що цей "малюк" у моїй системі відчуває себе трохи обмеженим певними рамками і для того, щоб остаточно вивільнити увесь свій потенціал, треба спробувати його сили, оточивши компонентами з вищої ліги.
А для тих, хто стане власником FIRDAC, в мене тільки одна порада: дайте цьому "Малюку" трохи більше гучності і може у вашу хату завітає справній ВЕЛИКИЙ УКРАЇНСЬКИЙ ЗВУК!
The following 3 users say Thank You to Andrii for this post:
  • nazar (08-04-2023), Rinceweed (08-04-2023), Black_Jack (08-05-2023)
Ответ


Сообщения в этой теме
FIRDACmicro v2 - от nazar - 06-25-2023, 11:04 AM
RE: FIRDACmicro v2 - от nazar - 06-25-2023, 11:04 AM
RE: FIRDACmicro v2 - от Maxxutk0 - 01-29-2024, 11:50 AM
RE: FIRDACmicro v2 - от nick4prog - 01-30-2024, 06:31 AM
RE: FIRDACmicro v2 - от Maxxutk0 - 01-30-2024, 06:39 AM
RE: FIRDACmicro v2 - от SergioAS - 06-27-2023, 07:24 AM
RE: FIRDACmicro v2 - от chapai - 06-29-2023, 06:17 PM
RE: FIRDACmicro v2 - от nazar - 06-30-2023, 02:51 AM
RE: FIRDACmicro v2 - от chapai - 07-03-2023, 08:42 PM
RE: FIRDACmicro v2 - от mellowman - 07-03-2023, 11:47 PM
RE: FIRDACmicro v2 - от _Ур_ - 06-30-2023, 04:43 AM
RE: FIRDACmicro v2 - от Rinceweed - 06-30-2023, 07:56 AM
RE: FIRDACmicro v2 - от nevermind - 06-30-2023, 12:53 PM
RE: FIRDACmicro v2 - от Rinceweed - 07-02-2023, 02:57 AM
RE: FIRDACmicro v2 - от nazar - 07-04-2023, 02:21 AM
RE: FIRDACmicro v2 - от Вергилий - 07-04-2023, 11:41 AM
RE: FIRDACmicro v2 - от nazar - 07-04-2023, 01:03 PM
RE: FIRDACmicro v2 - от MirrorMan - 07-07-2023, 08:26 PM
RE: FIRDACmicro v2 - от Endorphin - 07-26-2023, 02:30 PM
RE: FIRDACmicro v2 - от Andrii - 08-04-2023, 02:13 AM
RE: FIRDACmicro v2 - от goiihik - 09-10-2023, 04:28 AM
RE: FIRDACmicro v2 - от nick4prog - 01-30-2024, 08:51 AM

Возможно похожие темы ...
Тема / Автор Ответы Просмотры Последний пост

Перейти к форуму:


Пользователи, просматривающие эту тему: 1 Гость(ей)